Skip to Content

Winners Gallery

  • Balaklava Cup
  • Balaklava Cup
  • Balaklava Cup
  • Balaklava Cup
  • Mindarie Halidon Cup
  • Mindarie Halidon Cup
  • Mindarie Halidon Cup
  • Murray Bridge Cup
  • Murray Bridge Cup
  • Murray Bridge Cup
  • Murray Bridge Cup
  • Gawler Cup
  • Gawler Cup
  • Gawler Cup
  • Gawler Cup
  • Melbourne Cup at Morphettville
  • Melbourne Cup at Morphettville
  • Melbourne Cup at Morphettville
  • Melbourne Cup at Morphettville
  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)
  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)
  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)
  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)
  • Bordertown Cup
  • Bordertown Cup
  • Bordertown Cup
  • Bordertown Cup
  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)
  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)
  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)
  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)
  • Ceduna
  • Ceduna
  • Ceduna
  • Ceduna
  • Strathalbyn Cup
  • Strathalbyn Cup
  • Strathalbyn Cup
  • Strathalbyn Cup
  • Lock Cup
  • Lock Cup
  • Lock Cup
  • Lock Cup
  • Naracoorte Cup
  • Naracoorte Cup
  • Naracoorte Cup
  • Naracoorte Cup
  • Kangaroo Island Cup
  • Kangaroo Island Cup
  • Kangaroo Island Cup
  • Kangaroo Island Cup
  • Port Lincoln Cup
  • Port Lincoln Cup
  • Port Lincoln Cup
  • Port Lincoln Cup
  • Penong Cup
  • Penong Cup
  • Penong Cup
  • Penong Cup
  • Kimba Cup
  • Kimba Cup
  • Kimba Cup
  • Kimba Cup
  • Streaky Bay Cup
  • Streaky Bay Cup
  • Streaky Bay Cup
  • Streaky Bay Cup
  • Clare Easter Races
  • Clare Easter Races
  • Clare Easter Races
  • Clare Easter Races
  • Oakbank Easter Races
  • Oakbank Easter Races
  • Oakbank Easter Races
  • Millicent Cup (Penola)
  • Millicent Cup (Penola)
  • Millicent Cup (Penola)
  • Millicent Cup (Penola)
  • Oaks Day at Morphettville
  • Oaks Day at Morphettville
  • Oaks Day at Morphettville
  • Oaks Day at Morphettville
  • Mt Gambier Cup
  • Mt Gambier Cup
  • Mt Gambier Cup
  • Mt Gambier Cup
  • Hawker Cup
  • Hawker Cup
  • Hawker Cup
  • Hawker Cup
  • Port Augusta Cup
  • Port Augusta Cup
  • Port Augusta Cup
  • Port Augusta Cup
  • Roxby Downs Cup
  • Roxby Downs Cup
  • Roxby Downs Cup
  • Roxby Downs Cup
  • Balaklava Cup

    Oksana Caretti

    Best dressed woman

    Suburb: Adelaide

    Occupation: Aspiring Milliner

    Wearing:
    Her own millinery.

  • Balaklava Cup

    Helen Smith

    Runner up

  • Balaklava Cup

    Francisco Navarrete

    Best dressed man

  • Balaklava Cup

    Melissa Barnes

    Best Millinery

  • Mindarie Halidon Cup

    Kealyn Madden

    Best dressed woman

  • Mindarie Halidon Cup

    Brad Torkington

    Best dressed man

  • Mindarie Halidon Cup

    Vicki Harding / Vicki Warner / Kealyn Madden

    Runner up

  • Murray Bridge Cup

    Melissa Barnes

    Best dressed woman

    Occupation: Milliner

  • Murray Bridge Cup

    Rebecca Butcher

    Runner up

  • Murray Bridge Cup

    Marie Jeffries

    Best Millinery

  • Murray Bridge Cup

    Chris Prescott

    Best dressed man

  • Gawler Cup

    Rebecca Butcher

    Best dressed woman

  • Gawler Cup

    Louise Laity

    Runner up

  • Gawler Cup

    Oksana Caretti

    Best Millinery

  • Gawler Cup

    Paul Ninnis

    Best dressed man

  • Melbourne Cup at Morphettville

    Abby Von Duve

    Best dressed woman

  • Melbourne Cup at Morphettville

    Cat Southern

    Runner up

  • Melbourne Cup at Morphettville

    Michelle Wheare

    Best Millinery

  • Melbourne Cup at Morphettville

    Josh Paice

    Best dressed man

  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)

    Kirsten James

    Best dressed woman

  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)

    Emily Fiorenti

    Runner up

  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)

    Tiffany Venning

    Best Millinery

  • Clare Cup (Jamestown Cup Event)

    Fred Davis

    Best dressed man

  • Bordertown Cup

    Jen Marsh

    Best dressed woman

  • Bordertown Cup

    Erin McFadden

    Runner up

  • Bordertown Cup

    Jane Jones

    Best Millinery

  • Bordertown Cup

    Evan Joshua

    Best dressed man

  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)

    Oxana Belyaeva

    Best dressed woman

  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)

    Abby Von Duve

    Runner up

  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)

    Simon White

    Best dressed man

  • Coonawarra Vigneron's Day (Penola)

    Tina Cooper

    Best Millinery

  • Ceduna

    Emily Beattie

    Best dressed woman

  • Ceduna

    Tiana Mullan

    Runner up

  • Ceduna

    Mark Smith

    Best dressed man

  • Ceduna

    Asha Hoffuchter

    Best Millinery

  • Strathalbyn Cup

    Bec Heatley

    Best dressed woman

  • Strathalbyn Cup

    Genevieve Preston

    Runner up

  • Strathalbyn Cup

    Oksana Caretti

    Best Millinery

  • Strathalbyn Cup

    Blake Herreen

    Best dressed man

  • Lock Cup

    Christie Zurk

    Best dressed woman

  • Lock Cup

    Chantelle Beard

    Runner up

  • Lock Cup

    Sandy Siviour

    Best Millinery

  • Lock Cup

    Michael Proude

    Best dressed man

  • Naracoorte Cup

    Virginia Ross

    Best dressed woman

  • Naracoorte Cup

    Brianna Scanlon

    Runner up

  • Naracoorte Cup

    Michelle Dupree

    Best Millinery

  • Naracoorte Cup

    Darryl Jackson

    Best dressed man

  • Kangaroo Island Cup

    Olivia Buick

    Best dressed woman

  • Kangaroo Island Cup

    Katie Behlau

    Runner up

  • Kangaroo Island Cup

    Sally Moris

    Best Millinery

  • Kangaroo Island Cup

    Ryan Turner

    Best dressed man

  • Port Lincoln Cup

    Sarah Hodges

    Best dressed woman

  • Port Lincoln Cup

    Kelly Kidney

    Runner up

  • Port Lincoln Cup

    Bridie McArdle

    Best Millinery

  • Port Lincoln Cup

    Jamie Kidney

    Best dressed man

  • Penong Cup

    Harriet Appleby

    Best dressed woman

  • Penong Cup

    Luke Dunn

    Best dressed man

  • Penong Cup

    Alli Shiphard

    Best Millinery

  • Penong Cup

    Debbie Tincknell

    Runner up

  • Kimba Cup

    Natasha Koch

    Best dressed woman

  • Kimba Cup

    Katie Eatts

    Runner up

  • Kimba Cup

    Cloe Zimmermann

    Best Millinery

  • Kimba Cup

    Alex Gillmaster

    Best dressed man

  • Streaky Bay Cup

    Courtney Montgomerie

    Best dressed woman

  • Streaky Bay Cup

    Tara Jelinek

    Runner up

  • Streaky Bay Cup

    Mardi Cronin

    Best Millinery

  • Streaky Bay Cup

    Lance Appleby

    Best dressed man

  • Clare Easter Races

    Demi Freer

    Best dressed woman

  • Clare Easter Races

    Georgia Rejack

    Runner up

  • Clare Easter Races

    Shandell Wishart

    Best Millinery

  • Clare Easter Races

    Rhys Turner

    Best dressed man

  • Oakbank Easter Races

    Shannen Graham

    Best dressed woman

  • Oakbank Easter Races

    Toni Emanuek

    Runner up

  • Oakbank Easter Races

    Sam Hooper

    Best dressed man

  • Millicent Cup (Penola)

    Brianna Scanlon

    Best dressed woman

  • Millicent Cup (Penola)

    Rose Ampt

    Runner up

  • Millicent Cup (Penola)

    Abby Von Duve

    Best Millinery

  • Millicent Cup (Penola)

    Andrew Tinknell

    Best dressed man

  • Oaks Day at Morphettville

    Natalie Zielke

    Best dressed woman

  • Oaks Day at Morphettville

    Jessie Wright

    Runner up

  • Oaks Day at Morphettville

    Courtney Roger

    Best Millinery

  • Oaks Day at Morphettville

    Sam Willis

    Best dressed man

  • Mt Gambier Cup

    Ilana Adam

    Best dressed woman

  • Mt Gambier Cup

    Zoe Wighton

    Runner up

  • Mt Gambier Cup

    Mollie Coghlan-West

    Best Millinery

  • Mt Gambier Cup

    Matthew Bueti

    Best dressed man

  • Hawker Cup

    Mija Reynolds

    Best dressed woman

  • Hawker Cup

    Amy Martin

    Runner up

  • Hawker Cup

    Bridie McArdle

    Best Millinery

  • Hawker Cup

    Barry

    Best dressed man

  • Port Augusta Cup

    Nicole Afford

    Best dressed woman

  • Port Augusta Cup

    Dee Wareham

    Runner up

  • Port Augusta Cup

    Vicki Joslyn

    Best Millinery

  • Port Augusta Cup

    Brett Asbury

    Best dressed man

  • Roxby Downs Cup

    Emma Turner

    Best dressed woman

  • Roxby Downs Cup

    Jade William

    Best Millinery

  • Roxby Downs Cup

    Lara Lukich

    Runner up

  • Roxby Downs Cup

    Matthew Squires

    Best dressed man